May 18

At Tucson, Ariz. (ESPN/ESPN Deportes):

Diego De La Hoya vs. Erik Ruiz, 10 rounds, junior featherweights

D'Mitrius Ballard vs. Adrian Luna, 10 rounds, super middleweights

Hector Tanajara Jr. vs. Daniel Bastien, 4 or 6 rounds, junior lightweights

Roberto Manzanarez vs. Erick Martinez, 8 rounds, lightweights

Eben Vargas vs. Rodolfo Gamez, 4 rounds, welterweights

Jonathan Navarro vs. Ricardo Fernandez, 6 rounds, junior welterweights

Joshua Franco vs. Marco Sanchez, 6 rounds, junior bantamweights

At New York:

Heather Hardy vs. Edina Kiss, rematch, 8 rounds, female featherweights

Charles Conwell vs. Jeff Souffrant, 6 rounds, junior middleweights

Noel Murphy.vs. Brian Jones, 8 rounds, welterweights

Nicklaus Flaz vs. William Hill, 6 rounds, junior middleweights

Iegor Plevako vs. Lamarco Ellis, 4 rounds, heavyweights

May 19

At Pont-Audemer, France:

Thomas Masson vs. Oleksandr Hyryschuk, 12 rounds, for vacant European flyweight title

At Hamburg, Germany:

Mario Daser vs. Ola Afalobi, 12 rounds, cruiserweights

At Ontario, Calif.:

Giovani Santillan vs. Juan Garcia Mendez, 8 rounds, junior welterweights

Erick Ituarte vs. Isaac Zarate, 8 rounds, featherweights

Ruben Villa vs. Anthony de Jesus Ruiz, 6 rounds, featherweights

Ricardo Espinoza vs. Christian Ayala, 8 rounds, junior bantamweights

Saul Bustos vs. Leonardo Carrizales, 6 rounds, welterweights

Mario Hernandez vs. May Garduno, 4 rounds, bantamweights

Brandon Trejo vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

At Philadelphia:

Carlos Rosario vs. Josh Davis, 8 rounds, lightweights

Amir Shabazz vs. Antowyan Aikens, 6 rounds, light heavyweights

Tyrone Crawley, Jr. vs. Juan Rodriguez, 6 rounds, lightweights

David Gonzales vs. Darius Ervin, 6 rounds, junior welterweights

Marquis Taylor vs. Rafael Montalvo, 6 rounds, welterweights

Antonio Allen vs. Demetrius Williams, 6 rounds, junior welterweights

Titos Gosalves vs. Gerardo Martinez, 4 rounds, junior welterweights

May 20

At New York (HBO):

Terence Crawford vs. Felix Diaz, 12 rounds, for Crawford's WBO/WBC junior welterweight title

Raymundo Beltran vs Jonathan Maicelo, 12 rounds, IBF lightweight eliminator

Shakur Stevenson vs. Carlos Suarez, 6 rounds, featherweights

Tong Hui Li vs. Daniel Calzada, 6 rounds, junior middleweights

Teofimo Lopez Jr. vs. Ronald Rivas, 6 rounds, lightweights

Konstantin Ponomarev vs. Edward Paredes, 8 rounds, welterweights

Fazliddin Gaibnazarov vs. Agustine Mauras, 6 or 8 rounds, junior welterweights

Henry Lebron vs. Johnny Estrada, 4 rounds, junior lightweights

Steve Nelson vs. Gilberto Rubio, 6 rounds, light heavyweights

At Oxon Hill, Md. (Showtime):

Gary Russell Jr. vs. Oscar Escandon, 12 rounds, for Russell's WBC featherweight title

Jose Uzcategui vs. Andre Dirrell, 12 rounds, for vacant IBF interim super middleweight title

Rances Barthelemy vs. Kiryl Relikh, 12 rounds, WBA junior welterweight eliminator

Gary Antonio Russell vs. Jovany Fuentes, 6 rounds, junior featherweights

Gary Antuanne Russell vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

Alexandru Marin vs. TBA, 6 or 8 rounds, bantamweights

Cobia Breedy vs. TBA, 6 rounds, featherweights

At London (Showtime):

Gervonta Davis vs. Liam Walsh, 12 rounds, for Davis' IBF junior lightweight title

Ryan Walsh vs. Marco McCullough, 12 rounds, for Walsh's British featherweight title

Chris Hobbs vs. Anthony Yarde, 10 rounds, light heavyweights

Daniel Dubois vs. Dave Howe, 4 rounds, heavyweights

Mitchell Smith vs. TBA, 6 rounds, lightweights

Boy Jones Jr. vs. Norbert Kalucsa, 6 rounds, junior lightweights

Joe Pigford vs. Aaron Morgan 8 rounds, junior middleweights

Sam McNess vs. Zaurs Sadihovs, 6 rounds, junior middleweights

Lucien Reid vs. TBA, 6 rounds, junior featherweights

Lerrone Richards vs. Bosko Misic, 6 rounds, super middleweights

Archie Sharp vs. Tamas Laska, 6 rounds, junior lightweights

Sanjeev Sahota vs. Steve Backhouse, 4 rounds, junior welterweights

Sunndy Edwards vs. TBA, 4 rounds, flyweights

Ben Smith vs. Yousef Al Hamidi, 4 rounds, junior welterweights

At Laredo, Texas (PBC on Fox Sports 1/Fox Deportes):

David Benavidez vs. Rogelio "Porky" Medina, 12 rounds, WBC super middleweight eliminator

Jorge Lara vs. Mario Briones, 10 rounds, featherweights

Austin Dulay vs. Jose Esquivel, 4 or 6 rounds, junior lightweights

Jordan White vs. Adam Lopez, 6 rounds, bantamweights

Rolando Romero vs. Adrian Leyva, 4 rounds, lightweights

Lanell Bellows vs. TBA, 6 or 8 rounds, light heavyweights

Jorge Ramos vs. Israel Camacho, 4 rounds, bantamweights

Joshua Juarez vs. Demetrius Harris, 4 rounds, cruiserweights

At Tokyo:

Hassan N'Dam vs. Ryota Murata, 12 rounds, for vacant WBA "regular" middleweight title

Ganigan Lopez vs. Ken Shiro, 12 rounds, for Lopez's WBC junior flyweight title

Juan Hernandez Navarrete vs. Daigo Higa, 12 rounds, for Hernandez Navarrete's WBC flyweight title

At Nagoya, Japan:

Kosei Tanaka vs. Angel Acosta, 12 rounds, for Tanaka's WBO junior flyweight title

At Palm Springs, Calif.:

Maximiliano Becerra vs. Ricardo Maldonado, 8 rounds, junior welterweights

Eric Altamirano vs. TBA, 6 rounds, lightweights

Daniel Andujo vs. TBA, 4 rounds, junior bantamweights

At Poznan, Poland:

Noel Gevor vs. Krzysztof Wlodarczyk, 12 rounds, IBF cruiserweight eliminator

May 21

At Tokyo:

Naoya Inoue vs. Ricardo Rodriguez, 12 rounds, for Inoue's WBO junior bantamweight title

Akira Yaegashi vs. Milan Melindo, 12 rounds, for Yaegashi's IBF junior flyweight title

Satoshi Shimizu vs. Takuya Yamamoto, 8 rounds, featherweights

May 26

At Chicago (UniMas):

Michael Conlan vs. TBA, 6 rounds, junior featherweights

Alex Saucedo vs. TBA, 8 rounds, welterweights

Mike Alvarado vs. Mathew Strode, 8 rounds, welterweights

At Monterrey, Mexico:

Jose Argumedo vs. Gabriel Mendoza, 12 rounds, for Argumedo's IBF strawweight title

May 27

At Sheffield, England (Showtime):

Kell Brook vs. Errol Spence Jr., 12 rounds, for Brook's IBF welterweight title

George Groves vs. Fedor Chudinov, 12 rounds, for vacant WBA super middleweight title

Dave Allen vs. Lenroy Thomas, 12 rounds, for vacant Commonwealth heavyweight title

Jamie Cox vs. Lewis Taylor, 12 rounds, super middleweights

Anthony Fowler vs. TBA, 6 rounds, middleweights

Andy Townend vs. Jon Kays, 12 rounds, for vacant Commonwealth junior lightweight title

Atif Shafiq vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

Kyle Yousaf vs. TBA, 4 rounds, junior bantamweights

Nadim Saddiq vs. TBA, 4 or 6 rounds, middleweights

At Ciudad Obregon, Mexico (beIN Sports Espanol):

Orlando Salido vs. Amphon Suriyo, 10 rounds, junior lightweights

At TBA, Italy:

Emanuele Blandamura vs. Alessandro Goddi, 12 rounds, for Blandamura's European middleweight title

At Panama City, Panama:

Anselmo Moreno vs. Julio Ceja, 12 rounds, WBC junior featherweight eliminator

Saul "Baby" Juarez vs. Leroy Estrada, 12 rounds, WBC strawweight eliminator

JUNE
June 1

At Costa Mesa, Calif.:

Michael Farenas vs. TBA, 8 rounds, welterweights

Sergio Quiroz vs. Jose Fabian Naranjo, 4 rounds, bantamweights

Nathan Weston vs. Arian Sharifi, 4 rounds, middleweights

De'von Abraham vs. Brennan Benton, 4 rounds, junior lightweights

Donte Stubbs vs. Leonardo Ruiz, 4 rounds, junior middleweights

June 2

At Los Angeles (Estrella TV):

Azat Hovhannisyan vs. TBA, 8 rounds, junior featherweights

Alexis Roch vs. Cesar Valenzuela, 8 rounds, welterweights

Tenochtitlan Nava vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

Niko Vades vs. TBA, 6 rounds, super middleweights

Jousce Gonzalez vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

At Philadelphia:

Hank Lundy vs. Daniel Evangelista, 8 rounds, lightweights

Isaiah Wise vs. Mark Daniels Jr., 6 rounds, junior middleweights

Alvin Varmall Jr. vs. Juan Reyna, 6 rounds, cruiserweights

At Brentwood, England:

Bradley Skeete vs. Shayne Singleton, 12 rounds, for Skeete's British welterweight title

Lee Markham vs. Joe Mullender, 10 rounds, middleweights

At Paris:

Tony Yoka vs. Tony Clark, 6 rounds, heavyweights

Money Powell IV vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights

June 3

At Montreal (Showtime):

Adonis Stevenson vs. Andrzej Fonfara, rematch, 12 rounds for Stevenson's WBC light heavyweight title

Eleider Alvarez vs. Jean Pascal, 12 rounds, light heavyweights

At Hollywood, Fla.:

Fres Oquendo vs. Shannon Briggs, 12 rounds, for vacant WBA "regular" heavyweight title

At TBA, Thailand:

Wanhen Menayothin vs. Omar Kimweri, 12 rounds, for Menayothin's WBC strawweight title

At Rostov-on-Don, Russia:

Olanrewaju Durodola vs. Dmitry Kudryashov, rematch, 12 rounds, WBC cruiserweight eliminator

At Fort Washington, Md.:

Mykal Fox vs. Daniel Sostre, 8 rounds, junior welterweights

Luther Smith vs. TBA, 6 rounds, cruiserweights

Greg Outlaw Jr. vs. TBA, 6 rounds, lightweights

Marcus Bates vs. Roberto Pucheta, 6 rounds, junior featherweights

Justin Hurd vs. Jonathan Garcia, 4 rounds, junior middleweights

Tyrek Irby vs. Brandon Sanudo, 4 rounds, junior welterweights

Malik Loften vs. TBA, 4 rounds, featherweights

Lamont McLaughlin vs. Jessie Singletary, 4 rounds, super middleweights

Jordan Peters vs. Bryan Perez Nevarez, 4 rounds, junior featherweights

At Mashantucket, Conn.

"Broadway Boxing"

At Tacoma, Wash.:

Mike Gavronski vs. Quinton Rankin, 10 rounds, light heavyweights

Tommy Turner vs. Issac Tadeo, 5 rounds, light heavyweights

Andres Reyes vs. Will Hughes, 5 rounds, welterweigths

Richard Vansiclen vs. Justin Milani, 4 rounds, light heavyweights

Andre Keys vs. Ricardo Maldonado, 4 rounds, junior welterweights

Niko McFarland vs. Shae Green, 4 rounds, junior welterweights

June 4

At Roeselare, Belgium:

Yves Ngabu vs. Mirko Larghetti, 12 rounds, for vacant European cruiserweight title

June 9

At Verona, N.Y. (Showtime):

Joel Diaz Jr. vs. Regis Prograis, 10 rounds, junior welterweights

Steve Rolls vs. Demond Nicholson, 8 rounds, middleweights

Jon Fernandez vs. TBA, 8 rounds, junior lightweights

At Bergen, Norway:

Cecilia Braekhus vs. Erica Anabella Farias, 10 rounds, welterweights, for Braekhus' women's WBC/WBA/IBF/WBO welterweight title

June 10

At Sloan, Iowa (CBS Sports Net):

Maurice Hooker vs. Abdiel Ramirez, 10 rounds, junior welterweights

Daniel Franco vs. Jose Haro, 10 rounds, featherweights

At Kempton Park, South Africa:

Thabiso Mchunu vs. Johnny Muller, 12 rounds, cruiserweights

Simphiwe Khonco vs. Lito Dante, 12 rounds, strawweights

At Atlantic City, N.J.:

Thomas LaManna vs. TBA, 8 rounds, welterweights

Anthony Young vs. Juan Rodriguez, 8 rounds, welterweights

Jaron Ennis vs. TBA, 6 rounds, welterweights

Gabriel Pham vs. TBA, 6 rounds, super middleweights

Donald Smith vs. Sidell Blocker, 4 rounds, junior lightweights

Rocco Salimbene vs. Marcus Lugo, 4 rounds, lightweights

Chris Thomas vs. Dawond Pickney, 4 rounds, junior middleweights

Elijah Vines vs. Henry Tyrone Page, 4 rounds, junior middleweights

At Worcester, Mass.:

Irvin Gonzalez vs. Raul Lopez, 8 rounds, junior lightweights

Sonya Lamonokis vs. TBA, 8 rounds, female heavyweights

Vinnie Carita vs. TBA, 8 rounds, cruiserweights

Andy Gonzalez vs. Kevin Womack Jr., 4 rounds, welterweights

Adrian Sosa vs. Johnny Frazier, 4 rounds, junior welterweights

Josh Crespo vs. Gabriel Braxton, 4 rounds, featherweights

Ranse Andino vs. Gilvan Santos, 4 rounds, featherweights

Derrick Whitley vs. Shakha Moore, 4 rounds, junior middleweights

Bobby Harris III vs. Nathan Schulte, 4 rounds, super middleweights

Wilfredo Pagan vs. Anthony Everett, 4 rounds, junior welterweights

Bryan Daniels vs. Christopher Boykins, 4 rounds, heavyweights

Richie Rivera vs. Michael Shipp, 4 rounds, cruiserweights

At Belfast, Northern Ireland:

Lee Haskins vs. Ryan Burnett, 12 rounds, for Haskins' IBF bantamweight title

Ian Tims vs. Luke Watkins, 10 rounds, light heavyweights

Fergal McCrory vs. TBA, 6 or 8 rounds, junior lightweights

James Tennyson vs. TBA, 10 or 12 rounds, junior lightweights

Matthew Wilton vs. Sean Creagh, 6 or 8 rounds, junior middleweights

Paul Hyland Jr. vs. TBA, 8 or 10 rounds, lightweights

Tyrone McCullagh vs. TBA, 4 rounds, featherweights

Paddy Gallagher vs. TBA, 8 or 10 rounds, welterweights

Sean McGee vs. TBA, 4 rounds, featherweights

Padraig McCrory vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

At Barcelona, Spain:

Isaac Real vs. Sergio Garcia, 12 rounds, junior middleweights

June 16

At Detroit:

Claressa Shields vs. Mery Rancier, 8 rounds, female super middleweights

Demetrius Banks vs. Alexey Zubov, 10 rounds, cruiserweights

June 17

At TBA (ESPN Deportes):

"Golden Boy Boxing on ESPN"

At Las Vegas (HBO PPV):

Andre Ward vs. Sergey Kovalev, rematch, 12 rounds, for Ward's WBO/IBF/WBA light heavyweight titles

Guillermo Rigondeaux vs. Moises Flores, 12 rounds, for Rigondeaux's WBA junior featherweight title

Luis Arias vs. Arif Magomedov, 10 rounds, middleweights

Vaughn Alexander vs. Fabiano Pena, 8 rounds, middleweights

Junior Younan vs. Zoltan Sera, 6 rounds, super middleweights

Tramaine Williams vs. Christopher Martin, 8 rounds, featherweights

John Bauza vs. Tyrome Jones, 4 rounds, junior welterweights

Jonathan Steele vs. Enriko Gogokhia, 6 rounds, welterweights

Bakhram Murtazaliev vs. TBA, 6 rounds, middleweights

At Park City, Kansas (CBS Sports Net):

Nico Hernandez vs. Jose Rodriquez, 6 rounds, flyweights

Marc Pagcaliwangan vs. Angel Monrreal, 8 rounds, featherweights

Noel Esquada vs. Limberth Ponce, 6 rounds, junior middleweights

Eric Vargas vs. Humberto Tellez, 4 rounds, featherweights

At Wetzlar, Germany:

Tyron Zeuge vs. Paul Smith, 12 rounds, for Zeuge's WBA "regular" super middleweight title

At Belfast:

Paddy Barnes vs. TBA, 12 rounds, flyweights

Craig Evans vs. Stephen Ormond, 12 rounds, lightweights

Jamie Conlan vs. TBA, 12 rounds, junior bantamweights

At Paris:

Karim Guerfi vs. Stephane Jamoye, 12 rounds, for Guerfi's European bantamweight title

June 20

At Las Vegas (PBC on Fox Sports 1/Fox Deportes):

Premier Boxing Champions

June 23

At Rosemont, Ill. (CBS Sports Net):

Mike Lee vs. TBA, 10 rounds, light heavyweights

Donovan George vs. TBA, 8 rounds, light heavyweights

Mike Jimenez vs. Aaron Pryor Jr., rematch, 10 rounds, super middleweights

At Orlando, Fla. (UniMas):

Christopher Diaz vs. Carlos Ruiz, 8 rounds, featherweights

June 24

At Louisville, Ky. (CBS Sports Net):

"Real Deal Championship Boxing"

Gdansk, Poland:

Tomasz Adamek vs. Solomon Haumono, TBA, 12 rounds, heavyweights

Krzysztof Glowacki, 10 rounds, cruiserweights

Mateusz Masternak vs. Ismayl Sillah, 10 rounds, cruiserweights

At TBA:

Agit Kabayel vs. TBA, 12 rounds, for Kabayel's European heavyweight title

Robert Stieglitz vs. Dominic Boesel, 12 rounds, for Stieglitz's European light heavyweight title

June 27

At Las Vegas (PBC on Fox Sports 1/Fox Deportes):

Premier Boxing Champions

June 30

At TBA (ESPN Deportes):

"Golden Boy Boxing on ESPN"

At Toledo, Ohio (PBC on Bounce TV):

Robert Easter Jr. vs. Denis Shafikov, 12 rounds, for Easter's IBF lightweight title

JULY
July 1

At Brisbane, Australia:

Manny Pacquiao vs. Jeff Horn, 12 rounds, for Pacquiao's WBO welterweight title

July 7

At TBA (ESPN Deportes):

"Golden Boy Boxing on ESPN"

At TBA (Telemundo):

"Boxeo Telemundo"

July 8

At London:

Billy Joe Saunders vs. Avtandil Khurtsidze, 12 rounds, for Saunders' WBO middleweight title

July 14

At TBA (Telemundo):

"Boxeo Telemundo"

At Los Angeles (Estrella TV):

"LA Fight Club"

July 15

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

"Golden Boy Boxing on ESPN"

At Inglewood, Calif. (HBO):

Miguel Berchelt vs. Takashi Miura, 12 rounds, for Berchelt's WBC junior lightweight title

At Barcelona, Spain:

Guillaume Frenois vs. Juli Giner, 12 rounds, for Frenois' European junior lightweight title

July 21

At TBA (Telemundo):

"Boxeo Telemundo"

July 22

At Toowoomba, Australia:

Rivan Cesaire vs. Jamie Hilt, 10 rounds, welterweights

July 28

At TBA (Telemundo):

"Boxeo Telemundo"

AUGUST
August 4

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

"Golden Boy Boxing on ESPN"

At Fresno, Calif.:

Jose Ramirez vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

August 18

At TBA (ESPN Deportes):

"Golden Boy Boxing on ESPN"

SEPTEMBER
September 9

At Ekaterinburg, Russia:

Shane Mosley vs. Magomed Kurbanov, 12 rounds, junior middleweights

September 15

At TBA (ESPN Deportes):

"Golden Boy Boxing on ESPN"

September 16

At TBA (HBO PPV):

Gennady Golovkin vs. Canelo Alvarez, 12 rounds, for Golovkin's WBA/IBF/WBC middleweight title

September 23

At TBA (PBC on NBC):

Premier Boxing Champions

September 30

At TBA (ESPN Deportes):

"Golden Boy Boxing on ESPN"

OCTOBER
October 13

At TBA (Telemundo):

"Boxeo Telemundo"

October 19

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

"Golden Boy Boxing on ESPN"

October 20

At TBA (Telemundo):

"Boxeo Telemundo"

October 27

At TBA (Telemundo):

"Boxeo Telemundo"

NOVEMBER
November 2

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

"Golden Boy Boxing on ESPN"

November 3

At TBA (Telemundo):

"Boxeo Telemundo"

November 16

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

"Golden Boy Boxing on ESPN"

November 30

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

"Golden Boy Boxing on ESPN"

DECEMBER
December 14

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

"Golden Boy Boxing on ESPN"